Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    separator     masz pytanie
zadzwoń
512 315 313     separator

Aktualności dotyczące firmy AMW – odzież robocza z Łodzi

rękawice

Rodzaje rękawic BHP

Choć rękawiczki kojarzą się nam głównie z nastaniem pierwszych chłodów i ochroną termiczną rąk, to istnieją też specjalistyczne rękawice używane przez przedstawicieli wielu zawodów niezależnie od pory roku. To rękawice BHP zaliczane do środków ochrony indywidualnej. Muszą z nich korzystać te osoby, które podczas pracy narażone są na działanie różnych szkodliwych czynników zewnętrznych. 

Czytaj więcej...

odzież robocza

Czy pracodawca ma obowiązek zaopatrzyć pracowników w odzież roboczą?

Praca w określonych warunkach wymaga odpowiedniego przygotowania i ubioru pracownika. Odzież robocza czy ochronna, zapewnia komfort pracy, ale również bezpieczeństwo podczas wykonywania określonych czynności zawodowych. W jaki sposób takie ubrania powinny trafiać do pracowników? Czy zapewnia ją pracodawca, czy może sami powinni nabyć odpowiedni strój?

Czytaj więcej...

robotnicy

Czym powinny się cechować dobre spodnie robocze?

Odzież robocza to podstawowy element wyposażenia w każdej pracy. To nie tylko garderoba, którą możemy zabrudzić, ale także ten element, który zapewnia ochronę. W różnych warunkach stosuje się odmienne części, na które również przepisy BHP zwracają uwagę.

Czytaj więcej...

bezrękawnik

Czy bezrękawnik może być zaliczany do odzieży roboczej?

Wykonywanie obowiązków zawodowych często łączy się z koniecznością stosowania odzieży ochronnej lub roboczej, w zależności od tego, jakie warunki panują na danym stanowisku pracy. Stosowane ubrania mogą zaliczać się do wielu kategorii. Najpopularniejsze są wszelkiego rodzaju koszule, koszulki lub bluzy oraz spodnie, np. typowe ogrodniczki. Korzysta się również z kurtek, szczególnym zainteresowaniem cieszą się jednak bezrękawniki robocze. Przekonajmy się, czym się wyróżniają i sprawdźmy, czy mogą być uznawane za odzież roboczą.

Czytaj więcej...

kamizelka odblaskowa

Kto jest zobowiązany do noszenia kamizelek odblaskowych?

Choć kamizelka odblaskowa nie zabezpiecza przed skutkami wypadku podczas pracy, to jej noszenie jest bardzo dobrą praktyką wpływającą bezpośrednio na zwiększenie bezpieczeństwa pracowników. Osoba ubrana w taką kamizelkę staje się od razu o wiele lepiej widoczna i  bardziej zauważalna, dzięki czemu można skutecznie zapobiec wielu niebezpiecznym sytuacjom oraz zdarzeniom. Ten niewielki element środków ochrony indywidualnej pracowników jest niestety często niedoceniany przez pracodawców, przez co zwiększa się ryzyko nieszczęśliwych wypadków.

Czytaj więcej...